Dr. Selçuk Güney Vital Fulya muayeneler topluluğu ile birlikte çalışmaktadır. Hastalarını Hakkı Yeten Caddesi, No:23 deki Vital Fulya Sağlık Kompleksi’ndeki muayenehane ortamında değerlendirmektedir. Vital Fulya yeni çıkan sağlık mevzuatına tam uygunluk sağlamak amacıyla kurulmuş bir işletmedir. İçerisindeki muayenehaneler bu işletmenin sağladığı, sağlık için çok önemli hizmetlerden faydalanacak şekilde tasarlanmış bir kuruluştur.

AKILLI BİNA ÖZELLİĞİ

Muayenehanede gelişmiş endoskopik muayene ekipmanları, sterilizasyon üniteleri dışında, Vital Fulya Sağlık Kompleksinde akıllı bina özellikleri mevcuttur. Vale hizmetinin yanısıra yürüme zorluğu yaşayan hastalar için aracından yardımla kata çıkarma asansörleri, gelişmiş yangın çıkış ve korunma tertibatı, tam deprem dayanıklılığı, özürlü WC vb. mevcuttur.

LABORATUAR VE GÖRÜNTÜLEME

Bina çevresinde laboratuar hizmeti verilmektedir. Rutin laboratuar hizmetlerinin yanısıra Multipleks PCR Panelleri kullanarak ayrıntılı mikrobiyolojik DNA  çalışması yapılmaktadır. Bu yöntemle enfeksiyonlarda Bakteriyet etkenlerin yanında artık Virüs tiplerini de tanımak mümkün hale gelmiştir. Tanı yapılabilen virüsler arasında Solunum yolu patojenleri Influenza A, Influenza B, RSV-A, RSV-B, Rhinovirus, Adenovirus, Influenza A H1 N1, Coronavirus vb… yer almaktadır. Görüntüleme ihtiyacı olan hastalar muayenehaneden alınıp, gerekli tetkik bitiminde geri bırakılacak şekilde ulaşım imkanından ücretsiz faydalanabilmektedir.

ALERJİ PRICK VE SEROLOJİK TESTLERİ

Laboratuarlarda Alerji yönünden gelişmiş LTT, PCR bazlı solunum, gıda ve metal allerjisi test grupları çalışılmaktadır.

UYKU TESTİ (POLİSOMNOGRAFİ)

Uyku bozukluklarının tanısı ve hastalığın köken aldığı yeri ortaya çıkarmak için bir gece boyunca uyku testi uzmanın en büyük yardımcısıdır. Bu testle beyin fonksiyonları, kan oksijen saturasyonu, diafram hareketleri gibi birçok fonksiyon uyku sırasında kaydedilir.

Uyku testi yani polisomnografi için kişinin tercihine göre ev ortamında da gerçekleştirebilecek yerler önerilmektedir. 33 kanallı AASM standartlarına uygun test cihazı ile elde edilen data rapora döküldükten sonra tanı ve tedavi sürecinde yol gösteren önemli bir parametre oluşturmaktadır.

Bu Sayfayı Tek Tuşla Paylaşabilirsiniz