Göz alt kapak cildi yağ, hyaluronik asit ve destek doku kaybına bağlı olarak yaşla birlikte çöker. Ciltaltı doku çok ince olduğu için bu çökme göz altı morlukları ve göz yaşı kanalı (tear trough) deformitesi şeklinde kendini gösterir. Bu deformiteler göz kapağı ile yanak birleşim noktası arasındaki yükseklik farkından kaynaklanır.

Bu bölge çok az dolguyla ve dikkatli çalışılması gereken bir bölgedir. Bunun iki önemli nedeni vardır. Birisi ince cilt nedeniyle yüzeyel kalıp ürünün kötü görünmesi (Tyndall Effect), diğer neden ise bu bölgeye enjeksiyon sırasında oluşabilecek damar hasarları.

Göz altı çökme ve gözyaşı olukları tedavisinde en az visköz hyaluronik asit dolgusuyla yaygın ve homojen doku desteği vermek en doğru yaklaşımdır. Doku katmanları arasında enjeksiyon derinliği hissedilmeli ve uygulanacak ürün hastanın problemine göre ayarlanmalıdır. Damar hasarından korunmak için enjeksiyon tekniğinde biz künt kanül kullanımını tercih ediyor ve öneriyoruz. Bu sayede hem damarsal hasar riski minimuma iner, hemde enjeksiyon bölgesi kontrolü kolaylaşır. 

Göz altı dolgusu yapılan hasta bölgeye masaj veya göz ovuşturmaktan bir süre kaçınmalıdır. Aynı şekilde sauna veya buhar odası gibi sıcak veya aşırı soğuk ortamlardan da en az 15 gün uzak durulmalıdır. 

Yukarıda bahsedilen inceliklere dikkat edilirse ve doğru miktarda ürün kullanılırsa bu işlem düşük riskli ve çok tatmin edici sonuçlar alınan bir uygulamadır. Yaklaşık 10-15 dakika sürer.

Rainforest
Image is not available
Rainforest - copy
Image is not available
Rainforest - copy - copy
Image is not available
Rainforest - copy - copy
Image is not available
Rainforest - copy - copy - copy
Image is not available
Rainforest - copy - copy - copy - copy
Image is not available
Bu Sayfayı Tek Tuşla Paylaşabilirsiniz