BİLGİLENDİRME:

Alın yapısı, yüz mimiklerini güçlendirmek amaçlı kullanılan bölümlerden birisidir. Kişinin yapısına göre belirli yaşlardan sonra hep benzer noktalardan başlayan çizgilenmeler belirginleşmeye başlar. Bu evrede önlem alınması kırışıklık noktaları üzerine baskı azaltılır veya yer değiştirilirse kalıcı çizgiler önlenebilir.

Aynı kaz ayağı ve kızgınlık çizgilerinde (Çatık kaş) olduğu gibi burada da kontrollü botox-dolgu uygulamaları önerilir. Unutmayın ki botox kullanarak kasların kasılma hafızasının değiştirilmesi hedef bölgede düzelme sağlar, ancak oradan yer değiştiren cilt başka bölgeye kayarak yeni bir yapı oluşturur. Bilinçsiz noktalara yapılan botox alın bölgesine asılan cildin tümden aşağıya kayması ve daha kötü yan etkilere sebep olma riski taşır. Bu durumda hedef bölgede olan düzelme ile yan etki riskleri tartılarak bilinçli toksin dozu ayarlaması yapılmalıdır.

Normal şartlarda alın için fazla dozda dolgu önerilmemelidir. Çünkü alın aşırı damar içeren bir bölge olması nedeniyle vasküler komplikasyon riskleri dışında aşırı dolgulu alın arslan yüzü görünümüne dönme riski taşıyabilir. Alında dolgu noktaları MD-code adı altında Allergan firması tarafından tarif edilmiş ve denenerek etkinliği gösterilmiş fakat az nokta tariflenmesi nedeniyle eksiktir. Uygulamada kemik yapıya destek sağlayacak özel noktalarla hem alında kalınlaşmaya yol açmayacak, hem askı görevi görecek noktalar dışında gereksiz dolgu önerilmez.

Sonuç şu ki botox ve dolgu gelişigüzel ve belirli bilimsel dinamik düşünce mantığına uygun yapılmayacaksa uzak durulması gereken tehlikeler içeren uygulamalardır. Komplikasyon her uygulama için bir risktir ancak yeterli eğitim ve tecrübe olmadığı halde ortaya çıkan kötü sonuç üzücü sonuçlar doğurabilir.

Rainforest
Image is not available
Rainforest - copy
Image is not available
Rainforest - copy - copy
Image is not available
Rainforest - copy - copy
Image is not available
Rainforest - copy - copy - copy
Image is not available
Rainforest - copy - copy - copy - copy
Image is not available
Rainforest - copy - copy - copy - copy - copy
Image is not available
Rainforest - copy - copy - copy - copy - copy - copy
Image is not available
Rainforest - copy - copy - copy - copy - copy - copy - copy
Image is not available
Bu Sayfayı Tek Tuşla Paylaşabilirsiniz