Bilgilendirme: Yüz kemikleri de vücuttaki diğer kemik yapılarda olduğu gibi yaş ilerledikçe osteoporoz ve hacim kaybı yaşarlar.

Elmacık kemiği yanağın konturunu oluşturur. Kayan yatak çarşafı gibi zarfıyla birlikte yüz kas ve derisi zamanla sarkar. Eğer bir kaza, cerrahi veya travma geçirmemişse kişide bu sarkmanın en sık görülen sebebi osteoporoz ve kemikte hacim kaybıdır.  Elmacık kemiklerini dolapta elbise asılan askıya benzetebiliriz. Yerçekimi etkisiyle ve zamanla oluşabilecek kaymalar elbisenin kırışmasına ve yıpranmasına neden olur.

Bu enjeksiyon bölgesi en çok ve en öncelikle tercih edilmesi gereken yüz bölgesidir. Bu küçük dokunuş yüzde volüm artışına bağlı yan etkiler veya ameliyat şansını kaybetme gibi olumsuzluklara neden olmaz. Aksine ameliyat öncesinde ve sonrasında destek olarak kullanılabilir.

Bu bölge aynı zamanda genç hastalarda Top-Model-Look noktası olarak tarif edilmiştir. Daha fazla ürün kullanarak elmacık kemiğinde zar üzerine doğru yere yerleştirilme sonucu kişiye top model görünümü kazandırılabilir. Uygun tiplerde top model look ile daha fazla tatmin ve daha az sarkık yüz elde edilecektir.

Ck 1-6 (Md Codes) yani Elmacık kemiği desteğinin diğer önemli avantajı da tüm yüzde asma etkisidir. Buna bağlı olarak göz kapakları üste doğru yükselir, gözlerde dirileşme sağlanır, tebessüm çizgilerinin derinliği azalır, göz altı gerginleşir ve çene olukları etkilenir.

Bu bölgede hyaluronik asidin visköz (koyu) formunu kullanarak cildi yukarıda ve arkada toplayıp, bariyer oluşturacak enjeksiyonlar yapmak gerekir. Enjeksiyon noktaları ve yapılış biçimi çok önemlidir. Temel koruyucu tedbirler yanında bilimsel enjeksiyon noktaları tercih edilmelidir.

 

Bu Sayfayı Tek Tuşla Paylaşabilirsiniz