Kazayakları olarak adlandırdığımız göz yan çizgileri hemen herkesin ortak sorunudur. Yüz mimik kaslarını çok kullanan kişilerde genellikle alın arasında çatık kaş diye adlandırabileceğimiz derin dik çizgilenmeyle beraber bulunurlar.

Çatık kaş ve kaz ayakları gibi yapısını bozan durumları diğerlerinden ayıran önemli bir fark vardır. Bu sorunlar oluşmadan önce botox kullanılarak oluşumları engellenebilecek çizgilenmelerdir. Botox kullanımında alt yüzde sadece estetik amaçlı uygulama Amedika'da FDA onayı almadığı için pek önerilmez. Ancak aşırı kasılma hastalıkları ve benzeri durumlarda kullanılabilir. Üst yüz ve alında bu kısıtlama yoktur. Ancak yine de verilecek bölge dışına taşmamaya özen göstermek ve gerekli miktar ve periyodu iyi belirlemek önemlidir.

Buralarda dolgu çok sınırlı miktarda uygulanarak başarılı sonuçlara katkı sağlar. Anormal görünüme yol açacak miktarda enjeksiyondan kaçınmak çok önemlidir. Dolayısıyla Botox-Dolgu kombinasyonu ideal ölçüde uygulanması gereken yerlerin başında bu bölgeler gelmektedir.

Bu Sayfayı Tek Tuşla Paylaşabilirsiniz