Yüz yapısının ters armut gibi görünmesinin önündeki en önemli engellerden birisi de çene üzerindeki doku sarkmaları, toplanmalar, çizgilenmeler ve ek olarak da çiğneme kasının aşırı gelişmiş olması. Orta yüz sarkması ile başlayan süreç prejaw line denilen çene altında 'w' şeklinde basamak oluşumu, dudak şekil bozukluğu ve marionet çizgisinde belirginleşmeye neden olur. Ek olarak bazı hastalarda kulak önünden başlayan kuvvetli kas, ince görünmesi gereken yanak alt kısımlarında dolgun ve kaba bir kitle olarak görünür.

Çene görünümünde iyileşme sağlamak için uygulama yapılabilecek noktaları 3 başlık altına alabiliriz.

  1. Çene açısı belirginleştirme – Bu kulak önü çene çizgisi ile çene köşesinden çizilen dik çizginin desteklenmesi için dolgu utgulaması. Bu amaçla Volux kullanıyoruz.
  2. Çene ucu ve pre-jawline düzeltme – Bu çene hattı güçlendirme, alt dudak çene ilişkisini düzeltme, çene sivriliğini ayarlama amacıyla yapılır. Voluma ve Volux kullanılır.
  3. Çiğneme kası anormal şişliklerini düzeltme – Bunda masseter kasına botox kullanarak kasın kısmi atrofik hale getirilmesi için tekrarlayan uygulamalar yapılır. Aynı zamanda çene ve diş gıcırdatma tedavisi için etkilidir. Jawline slimming adı verilen teknikle kasın gücünü kontrollü şekilde azaltmayı amaçlıyoruz. Bunun için botox kullanıyoruz. Gücün azalmasından sonra az çalışan organlar geriler prensibine bağlı çene alt kısmında incelme bekliyoruz. Bu incelme süresi kasın kuvvetine, büyüklüğüne ve botox miktarına bağlı olarak 3-6 ay veya daha fazla süre alabilmektedir. Masseter ismli bu kas çiğneme fonksiyonunda rol alır. Birçok insande aşırı kuvvetli olması nedeniyle erken yaşta çene eklemi rahatsızlıkları, diş sıkma veya gıcırdatma, zamanla diş kaybı gibi istenmeyen hastalıklara neden olabilir. Ayrıca çene ekleminde bulunan diskin kayması ve fıtıklaşması da bu sebepten olabilir.

SIK SORULAN SORULAR - SORU EKLE

(Ücretsiz kayıt yaptırmanız veya üye girişi yapmanız gerekecektir)

 

Rainforest
Image is not available
Rainforest - copy
Image is not available
Rainforest - copy - copy
Image is not available
Rainforest - copy - copy
Image is not available
Rainforest - copy - copy - copy
Image is not available
Rainforest - copy - copy - copy - copy
Image is not available
Rainforest - copy - copy - copy - copy - copy
Image is not available

İlgili Konular

Bu Sayfayı Tek Tuşla Paylaşabilirsiniz