Yüz yaşlanması sebeplerinden en önemlisi doku sarkmasıdır. Daha sonra gözenek açılması, dokunun sıvı tutma özelliğini kaybetmesi ve yaşlılık pigmentlerinin birikimi sorun yaratır. Sarkma nedenlerinin başında destek görevi gören hyaluronik asit kaybı gelmektedir. Volüm kaybı ve yerçekimine yenilme sonucu tüm yüzde değişiklikler meydana gelir.

Kafatası kemiği üzerine tutunan maske şeklindeki yüz yapılarında çökmeler ve belirli bölgelerde toplanmalar ortaya çıkar. Örneğin göz altı çöker, altında kalan asıcı ligament oblik bir şişkinlik halinde belirginleşir. Buna "sosis" benzetmesi yapabiliriz. Sosisin hemen altında kalan gülümseme çizgileri bu nedenle derinleşir. Gölge-parlaklık-gölge görünümü yüze yaşlı bir ifade verir.

Yüze dokunuş için en çok tercih edilen Dolgu-Botox uygulamalarıdır. Dolgu doğal PRP ve FDA onaylı Hyaluronik asit ile yapılır. Analiz kusursuz olmalıdır. PRP destekli dolgu PRP de bulunan doku yenileyici kök hücrelerin doku elastisetisini artırması nedeniyle çok faydalı bir destektir. Bu nedenle doğru seçilmiş hastada doğru yere yapılan Hyaluronik Asit enjeksiyonu fark yaratır. Bunun yanında dudak kontür ve hacim kazandırılması ve diğer prosedürlerle tüm yüzde 5-9 yaş arası gençleşme sağlanması mümkün olabilmektedir.

Bu Sayfayı Tek Tuşla Paylaşabilirsiniz