Dr.Selçuk Güney Kimdir ?

Çanakkale’de 1964 yılında doğdu. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları ihtisasını 1996 yılında tamamladı. İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapmış olduğu ihtisas süresi içerisinde yurt dışında birçok eğitim programında bulundu.

İsrail MASHAV Bursuyla 1995’de Tel-Aviv Üniv. Prof. Sade Bio-Engineering Laboratory’de araştırma grubuna çağrıldı. Kulak Burun Boğaz Branşı’nın önemli isimlerinden Prof. Jacob Sade öncülüğünde dönemin en gelişmiş gaz ölçüm teknolojileriyle yaptıkları çalışma Annals of Otology Rhinology and Laryngology dergisinde yayınlandı. “Mastoid Buffering properties: I. Gas Partial Pressures” isimli çalışma linkine “ http://aor.sagepub.com/content/108/8/750.abstract “ ulaşılabilir.

Aynı yıl içerisinde İsrail Wollfson Hospital Otorhinolaryngology servisinde fellow olarak çalıştı. Bu sırada henüz dünyada yeni yeni önemi anlaşılmakta olan Fonksiyonel Endoskopik Burun ve Sinüs Cerrahileri konusunda eğitim aldı. Türkiye’ye dönerken getirdiği endoskopi ünitesiyle Nişantaşı’nda muayenehanede endovizyon sistemi kullanan ilk hekimlerden birisi oldu.

Bu süreç içerisinde Tel Aviv Üniversitesi Sackler Tıp Fakültesi ve İsrail Dışişleri Bakanlığı’nın bir kişiye verdiği “Ülkeler Arası Ortak Çalışma Projesi Bilim Ödülü” nü Türkiye adına kazandı. “Comparison of the Bacteriology of the Tonsil Core and the Surface in Chronic Tonsillitis” isimli çalışma yayınlandı.

Meslek hayatı boyunca 40 civarı yayın yaptı ve çeşitli kongreleri takip etti. 1995 yılından beri fonksiyonel burun ameliyatları ile burun estetik ameliyatlarını birleştirerek “Fonksiyonel Burun Estetiği” fikrini hastalarıyla paylaşmaya başlamıştır. Halen “Burun estetiği olurken burun fonksiyonlarınızı kaybetmeyin”fikrini slogan olarak kullanmaktadır.

İhtisaslaşma eğitimi zamanından beri yakından ilgilendiği yüz felçleri, asimetrileri ve tedavisi konularında her dönemde gelişmelerden faydalanmıştır. Son dönemde teknolojik gelişmelere bağlı olarak Allergan Medical Institute® (AMI) tarafından üretilen geç emilen hyaluronik asit dolgular kullanarak yüz anomalilerinde ameliyatsız çözümlerden faydalanmaktadır. Bu amaçla eğitim kursları ve sertifikalarında senior katılımcı olarak tecrübelerini paylaşmaktadır. 

İki çocuk sahibi olan Dr. Selçuk Güney’in hobileri arasında gitar çalmak, tenis oynamak, bisiklet, fitness antrenmanları ve pilates önde gelmektedir. Bahçe peyzajı ve meyve ağaçlarıyla uğraşmaktan hoşlanmaktadır. Kemer Golf and Country Club turnuva finalistliği, ayın oyuncusu ödülü, Hilton Doktorlar Tenis turnuvası ödülleri mevcuttur.

İlgili Bölümler

Bu Sayfayı Tek Tuşla Paylaşabilirsiniz