EMG yüksek teknoloji kullanarak vücuttaki kas ve sinirlerde üretilen elektriksel aktiviteyi ölçen, stimülasyonla bu aktiviteyi etkileyebilen bir tanı ve tedavi aracıdır. Felç sebeplerini kas veya sinir kaynaklı olması yönünden ayırmaya, özellikle yüzde iki tarafın kas güçlerini kıyaslamakta çok etkili bir yöntemdir. Yüz felci-sinkinezi emg kullanımında tedavi yönünden kantitatif değerler, doğru tedavi için olmazsa olmazdır.

Yüz hastalıklarında EMG cihazında kullanılan yüksek teknoloji ile ölçümler ve kıyaslamalar gerçekleşir. Mikrovolt düzeyinde kas ve sinir aktivitesi kaydı yapılarak değerlendirilir. EMG cihazı ile doğru ölçüm ve stimülasyon yapabilmek için yüz mimik hareketlerinde rol alan tüm kasların yeri ve görevleri çok iyi bilinmelidir. Bu nedenle yüz sinirine ve kas yapısına müdahale edecek cerrah ameliyat öncesi bizzat kendisi gerekli ölçümleri yapmalıdır.

Yüz felçlerinin tamamı, yüz sinkinezileri, asimetrik yüz bozuklukları, tikler tedavi edilirken EMG ölçümleri gereklidir. Bunlara ek olarak yüzde derin çizgilenmeler yaratan kuvvetli kaslar EMG ile tespit edilebilir. Yüz sarkmasını kontrol amaçlı yüz stimulasyonu ve yüz egsersizleri EMG nin kullanım alanlarından bazılarıdır.

Dünyada bilimsel olarak açıklanmak istenen her konunun matematiksel bir karşılığı olmalıdır. Sağlık ve estetikle beraber sağlık gibi hassas müdahaleler göz kararı yapılırsa her zaman başarılı olamama riski taşır. EMG cihazı ile yüz sağlık ve estetik yaklaşımları navigasyonla nokta belirleyerek adres bulmaya benzetilebilir. Teknoloji bugün sağlık alanında birçok önemli parametreyi sunma açısından oldukça faydalı bir noktadadır.

Vital Fulya Plaza bünyesinde de bulunan bazı Nöroloji uzmanları tarafından vücut EMG, KBB ve Nöroloji tarafından yüz EMG değerlendirmeleri konsülte edilmektedir. Yüz spesifik elektrodiagnostik çalışma metodları ayrıntıya inildikçe değeri artan çalışmalardır.

Burada yer alan yazılar sadece bilgilendirme amacı taşımaktadır. Kişisel özelliklere bağlı varyasyonlar olabilir. Bunların değerlendirilmesi amacıyla muayene eden doktorunuzla iletişim kurmanız önerilir. Yüz felci-sinkinezi emg ölçümü ve yüz plastik yaklaşımlarında emg konularında daha fazla bilgi almak için +90 555 236 6855 no lu asistan telefonuna ulaşabilirsiniz. Muayenehane yapısı ve konum bilgilerini dilerseniz WhatsApp yoluyla alabilirsiniz. Yüz sinir transpozisyonu dahil rekonstrukte edici veya estetik düzeltmeye yönelik bilgi metinlerini sitenin ilgili bölümlerine ulaşarak inceleyebilirsiniz.

Rainforest
Image is not available
Yüz Felci Tedavisi EMG
Image is not available
Rainforest - copy - copy
Image is not available
Rainforest - copy - copy
Image is not available
Rainforest - copy - copy - copy
Image is not available
Rainforest - copy - copy - copy - copy
Image is not available

EMG kantitatif ölçümle yüz kaslarının elektriksel haritasını çıkararak tedavi planında en önemli yardımcıdır.

drselcukguney
YÜZ FELCİ GIRIS
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Yüz Felci, asimetrisi ve Sinkinezi

Yüz kasları ihanet edip kalıcı hasar bırakmadan, gülmeyi unutmadan Botox-Dolgu

Image is not available
YUZ FELCI 1
Image is not available
Image is not available
Image is not available
Yüz Felci
Image is not available
Image is not available
Image is not available

Yüz hareketlerini oluşturan kaslar kulak kemiğinden yüze yayılan sinirle kontrol edilirler. Yüz felci yüz kaslarının ve sinir işleyişinin EMG ile testi ile haritalanması, tedavi şemasının şekillendirilmesi açısından çok önemlidir. Gelişigüzel tedaviler sonuç vermeyeceği gibi geç kalınan durumlarda hasar kalıcı hale gelebilir.

4- YUZ FELCİ-BOTOX -A
Yüz felci ve asimetrisi !

Yüz mimik kasları koordine şekilde çalışarak simetrik ve kişiye özel ifadeli bir yüz yaratırlar. Kulak kemiğini terkeden sinirin ana gövdesi ilk önce beşe sonra dallara ayrılarak kaslara ulaşır. Geliştirdiğimiz klinik yöntemlerle bilimsel ve kas bazında ayrıntıya yönelik tedavi yapabilmekteyiz.

4- YUZ FELCİ-BOTOX -B
Yüz felcine bağlı sinkinezi nedir?
"Sinkinezi yüz kaslarındaki anormal elektrik deşarjlarıyla oluşan bir hastalıktır. Sebep çoğunlukla yüz sinirinin hasarı sonrası oluşan yanlış rejenerasyondur. Bu konuda Vital Fulya bünyesindeki ofis ortamında bilimsel takip, hasta bilgilendirme ve tedavisi ile yoğun bir çalışma yürütmekteyiz"
Dr. Selçuk Güney
İGÜ Dr. Öğretim Üyesi
Play
Exit full screenEnter Full screen
Bu Sayfayı Tek Tuşla Paylaşabilirsiniz