Hastalık, bünye, bireysel temel anatomik, fizyolojik, psikolojik yapı kişiden kişiye fark gösterir. Kimsenin ameliyat olmak gibi bir ihtiyaçla karşılaşması temenni edilmez ama bazen ameliyat olma durumu ortaya kaçınılmaz olarak çıkar. Ameliyat nedeni ister sağlık, ister güzellik amaçlı olsun belirli bir maliyet demektir.

Fiyatı etkileyen başlıkları ameliyathane, sarf malzemeleri, doktor ve personel ücretleri olarak temel biçimde sınıflayabiliriz. Buradan da anlaşılabileceği gibi hastane seçimi, kullanılan malzeme kalitesi, hastanın zorluk ve risk oranı fiyatlarda değişkenlik yaratacak unsurlardır. İşlemler fabrikasyon bir süreç olmadığı için fiyat kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Bu fiyatı belirlemek için kişinin öncelikle yapması gereken, seçtiği doktoruna muayene olmaktır. İyi bir hekim vicdani konuları da en iyi şekilde tartarak konuya yaklaşacak ve çözüm üretecektir.

BURUN ESTETİK AMELİYATI FİYATLARI NASIL BELİRLENİR?

Burun küçük bir organ olsa da, burunda estetik bozukluğa neden olan birbiriyle ilişkili birçok yapı mevcuttur. Örneğin tüm burun ideal oranda olmasına rağmen “tip” dediğimiz uç kısmında anormallik olduğunu varsayalım. Bu tip anomaliler de kendi içerisinde büllöz tip, asimetrik kartilaj bozukluğu olan tip, üzerinde lose-areolar tissue nedeniyle kalın ciltli tip… gibi alt parametrelerle ayrı ayrı incelenmesi gereklidir.

Bunun gibi orta bölümüyle ve arkadaki kemik bölümüyle ilişkili birçok parametre, ayrıca tüm bunların kafa büyüklüğü, yüzün oval veya yassı olmasına, cilt formuna gibi nedenlerle sonsuza yakın varyasyonları düşünerek plan yapılmalıdır – tabi bu kişinin algı anlayışıyla da alakalı bir durumdur, kişi “nasıl olsa” diye düşünüyorsa her ameliyat başarılıdır.

İşin gerçeği maddi kaygılar ve uygunsuz rekabet anlayışıyla ameliyat ne yazık ki kelimenin tam anlamıyla sıradanlaştırılmıştır. Arz talep kitlesi arasındaki bu tip ilişki sonucunda medyaya yansıyan sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Ben ameliyatlarımı kendilerine A+ ve B+ gibi kategorize eden hastane ortaklarımla gerçekleştiriyorum. Alet ve ekipman, anestezi tipi bu gibi kurumsal yapısı nispeten gelişmiş hastanelerde tam ve kaliteli şekilde temin ediliyor. Bu konuda etik olanı benden 0555 236 6855 randevu telefonumu kullanarak “rinoplasti fiyatlama” randevusu alabilirsiniz.  Görerek ve karşılıklı ne yapacağımıza karar vererek en doğru fiyatlamayı yapabiliriz.

DİĞER AMELİYATLAR

Ameliyat olacak kişi mutlaka elinde olan eski tetkik sonuçlarıyla muayene rendevusu almalıdır. Kişinin hastalığını değerlendirip ona en uygun yol haritasını belirlemek için muayene şarttır. Bu amaçla 0212 230 3132 numarayı veya yukarıdaki WhatsApp numarasını kullanabilirsiniz.

AMELİYAT İSMİYLE ARAYINIZ

FACE MEDIA Katılım

Bu Sayfayı Tek Tuşla Paylaşabilirsiniz