Kr. Otitis Media Ameliyat Sorusu  

  RSS

Dr. Selcuk Guney -Financial Assistant
(@aysun)
Assistant Admin
Katılım : 2 sene önce
Gönderi: 4
08/08/2019 10:36 am  

Whatsapp üzerinden bize gelen bir soruyu aktarıyorum. Suudi Arabistan'dan, 2 yıldır sol kulak akıntısı olan hasta, Suudi Arabistan'da kronik otitis media ve işitme kaybı tanısı almış. Kliniğimizden ameliyat hakkında bilgi talebinde bulundu.


Alıntı Yap
Dr. Selcuk Guney -Financial Assistant
(@aysun)
Assistant Admin
Katılım : 2 sene önce
Gönderi: 4
08/08/2019 10:40 am  

 Asim Yaser: 20 yaşında, sol kulak akıntısı, işitme azlığı mevcut. BT de sol mastoid tamamen oblitere, kemikçik zincir sağlam gibi, burunda sinüzit bulguları var. Odioda solda 50 dB civarı iletim tipi kayıp mevcut. Bu hasta Sol kronik otitis media. Sol kulak zarı delik ve akıyor olması lazım. Bu durumlar için dünyada en tecrübeli olanlardanım. Hastaya Sol Mastoidektomi+Timpanoplasti operasyonu yapılması gerekir. Geç kaldıkça hastalık kalıcı işitme kaybı ve komplikasyon oluşturabilir. Ameliyat mikrocerrahi gerektirir. İki amacı vardır. 1. Akıntıya neden olan yerleşik mikropları mastoidden ve orta kulaktan temizleme, yani akıntıyı düzeltme 2. Zardaki deliği tamir etme ve mümkünse işitmeyi geri kazanma. (İkinci konu ameliyatta açtıktan sonra ortaya çıkan hasarı gördükten sonra kesin belli olur. kemikler erimişse bizde cam iyonomerle tamir yapılmaktadır, yine de yüzde yüz garantisi yoktur, ama iyileşme mutlaka olacaktır). Ameliyatta yüz siniri tehdit altındadır. Bu nedenle mikrocerrahidir ve herkes yapamaz. Bizim sinir stimulatörü gibi araçlar kullanmamız nedeniyle risk sıfıra yakındır ama hastanın bilmesi gerekir. Fiyat teklifi: İyi mikroskopu olan hastaneleri kullanmak zorundayız. İstanbul Cerrahi hastanesi:***** TL + %* KDV. Acıbadem Taksim Hastanesi: **** TL. En uygun fiyat Yenibosna Safa hastanesi: **** TL. Bir gece yatış. Kafa sarılı olarak taburcu edilecek hasta. Ameliyattan 8 gün sonra ofis kontrolü ile sargı açılacak. Geçmiş olsun.


CevaplaAlıntı Yap
Share:

Facemedia kelimesinin kullanım hakkı drselcukguney ve bulunduğu siteye aittir. İzinsiz ve kişiye atıf yapılmadan kullanılaması sonucu yasal sorumluluk doğabilir.

Bu Sayfayı Tek Tuşla Paylaşabilirsiniz