Elmacık kemiği yanağın konturunu oluşturur. Kayan yatak çarşafı gibi zarfıyla birlikte yüz kas ve derisi zamanla sarkar. Elmacık kemiklerini dolapta elbisemizi astığımız askıya benzetebiliriz. Yerçekimi etkisiyle ve zamanla oluşabilecek kaymalar elbisenin kırışmasına ve yıpranmasına neden olur.

Bu enjeksiyon bölgesi benim en çok tercih ettiğim bölgedir. Bazı hastalarımda cilt altı kalınlaşmaları olmuşsa veya aşırı sarkma olmuşsa dolgu yapmanın gereksiz olduğunu söylüyorum. Bu tip hastalarda bile küçük dokunuşla elmacık kemiği desteği önerebiliyorum. Bu küçük dokunuş yüzde volüm artışına bağlı yan etkiler veya ameliyat şansını kaybetme gibi olumsuzluklara neden olmaz. Aksine ameliyat öncesinde ve sonrasında destek olarak kullanılabilir.

Bu bölge aynı zamanda genç hastalarda Top-Model-Look noktası olarak tarif edilmiştir. MD-Codes Distinction toplantısında daha tüksek volum ile yüze ters üçgen görüntüsü, kişiye top model görünümü kazandırılabilir. Buda daha fazla tatmin ve daha az sarkık yüz anlamına gelmektedir.

Ck yani Elmacık kemiği desteğinin diğer önemli avantajı da tüm yüzde asma etkisidir. Buna bağlı olarak göz kapaklarrı üste doğru yükselir, tebessüm çizgilerinin derinliği azalır, göz altı gerginleşir ve çene olukları etkilenir.

Bu bölgede hyaluronik asidin visköz (koyu) formunu kullanarak cildi yukarıda ve arkada toplayıp, bariyer oluşturacak enjeksiyonlar yapmak gerekir. Enjeksiyon noktaları ve yapılış biçimi çok önemlidir. Bilimsel enjeksiyon noktaları tercih edilmelidir.

 

Bu Sayfayı Tek Tuşla Paylaşabilirsiniz